לאחרונה הושק בישראל מיזם המספק אינטרנט מהיר במיוחד בעזרת סיבים אופטיים. המיזם, תוצר שיתוף פעולה של חברת החשמל ו- IBC שיופעל על ידי חברת, Unlimited אמור לספק לציבור חווית תקשורת חדשה ומתקדמת במהירויות שעדיין לא הכירו כאן. לפניכם 7 עובדות חשובות אודות המיזם החדש, שכדאי להכיר לפני שמצטרפים.

תשתיות סיבים אופטייםמה זה אומר?

סיבים אופטיים הם כבלים דקים מאוד המורכבים מזכוכית גמישה, שיכולים לשאת אור המתורגם לכדי מידע ונתונים דיגיטאליים. היתרונות של סיבים אלו נעוץ ביכולתם להעביר במהירות כמות עצומה של מידע. כמו כן, מלבד מהירות השימוש הגבוהה של תשתיות סיבים אופטיים, הן גם אידיאליות להתקנה תת קרקעית או ימית בהיותן עמידות בפני מים ולחות או הפרעות חיצוניות.

חווית תקשורת חדשה

חיבור לאינטרנט מהיר עם סיבים אופטיים

אינטרנט מהיר על גבי סיבים אופטיים מוצע לציבור על די חברתUnlimited , עם מספר חבילות גלישה במהירויות שונות וכן שירותים נוספים שיוצעו לחברות התקשורת השונות. יחד עם זאת, בתחילת הדרך ההרשמה לחברה תבוצע ללא תשלום במטרה ליצור אזורי תעדוף, בהם יש מספיק אנשים המעוניינים בשירותים אלו על מנת לחברם לתשתיות. לאחר חיבור התשתיות, המשתמש יידרש לבחור בספקית השירות המשתלמת ביותר, דרך חברות אינטרנט. עלות השימוש מורכבת מתשלום חד פעמי להרשמה ומתשלומים חודשיים.

כמה מהיר הוא חיבור מהיר על גבי סיבים אופטיים?

כאמור, אינטרנט מהיר על גבי סיבים אופטיים מספק חווית גלישה מהירה במיוחד. קצב הגלישה המרבי יעמוד על 1 Gbps עבור העלאת והורדת קבצים. בתוך כך, ניתן לבחור בחבילות גלישה בעלות מהירויות שונות החל מ- 100 Mbps ועד למהירות השיא של 1 Gbps. לשם המחשה, עד היום מהירות הגלישה המרבית שהוצעה לגולשים הייתה 12 Mbps בלבד.

מהפכה בשידורי הטלוויזיה

חשוב לדעת כי חיבור מהיר על גבי סיבים אופטיים נועד לספק גם שידורי טלוויזיה. זאת, עבור ערוצים הפתוחים לציבור הרחב וערוצים נוספים, כדוגמת ספורט ותוכן. אלו יהוו חלופה לערוצי הטלוויזיה שמציעות חברות הכבלים השונות.

לא רק טלוויזיה

 הסיבים האופטיים יספקו לא רק שירותי אינטרנט מהירים וערוצי טלוויזיה, אלא השירות יכלול גם שיחות לחו"ל וטלפון קווי. הווה אומר, שההפרדות הקיימות בין ערוצי התקשורת השונים ייעלמו בסופו של דבר, מאחר שהלכה למעשה הן מלאכותיות ובלתי רלוונטיות לטכנולוגיה של היום.

כמה זה יעלה לנו?

השירות החדש אמנם מכריז על עלויות של 100 שקלים ל-100 Gbps, אך יש לזכור כי הוא מוצע לחברות התקשורת המתווכות. במילים אחרות, משתמשי הקצה ישלמו לחברות מחיר גבוה יותר שיכלול את עלויות השירות והרווח שלהן.

וזה עוד לא הסוף

מהירות גלישה של 1 Gbps נשמעת לכם אסטרונומית? אם כך, כדאי שתדעו שכבר היום מעבדות מחקר הצליחו להגדיל מהירות זו פי עשרה, בעזרת טכנולוגיה חדשה המשתמשת בקווי נחושת רגילים שמשמשים את קווי הטלפון הקיימים בכל בית. יחד עם זאת, העתיד אכן טמון בסיבים אופטיים שבניסויים שנערכו הגיעו כבר למהירות מדהימה של Tbps 1.

לאחרונה הושק בישראל מיזם המספק אינטרנט מהיר במיוחד בעזרת סיבים אופטיים. המיזם, תוצר שיתוף פעולה של חברת החשמל ו- IBC שיופעל על ידי חברת Unlimited אמור לספק לציבור חווית תקשורת חדשה ומתקדמת במהירויות שעדיין לא הכירו כאן. לפניכם 7 עובדות חשובות אודות המיזם החדש, שכדאי להכיר לפני שמצטרפים.

שתף פוסט זה ברשתות חברתיות:
  • gplus
  • pinterest

אודות המחבר

אליחי רובין

אליחי רובין

מנכ"ל חברת קידום כהלכה