רובנו אוהבים לראות מבזקי חדשות, בעיקר בזמני חירום בכל הארץ. אפשר לומר שזו התמכרות, אבל אין ספק שמדובר בהתמכרות טובה כיוון שהיא מציפה אותנו במידע חשוב. אילו מבזקים חשובים או מעניינים יותר ואיפה אפשר להתעדכן?

במצבי חירום שבהם ישראל מנהלת מערכות מול מדינות או שטחים שכנים, אפשר לראות את תופעת ההתמכרות למבזקים בצורה הטובה ביותר. גם מי שבדרך כלל אינו נוהג לצפות בטלוויזיה או לקרוא עיתונים כדי להתעדכן, מתחיל לדפדף בין הדפים ולהדליק את הטלוויזיה או להיכנס לאתרי חדשות באינטרנט כדי לקבל את כל האינפורמציה שאפשר ובאופן מיידי.

אבל מי אמר שצריך לחכות למצבי לחימה או מערכות מול אויבינו כדי לקבל עדכוני חדשות מעניינים ורלוונטיים? ובכלל, מדוע לא להעשיר את הזמן עם מבזקים שיש בהם יותר עובדות ופחות פרשנות (או כלל לא)?

מבזק חדשות און ליין

הרבה מעבר לפוליטיקה

היום, אומנם הפוליטיקה הוא התחום הבולט באתרים, בעיתונים ובטלוויזיה, לאור המצב הביטחוני הרעוע, אבל יש הרבה מעבר לזה, המון תחומים רלוונטיים ליומיום שאפשר וכדאי להתעדכן בהם. בשל ריבוי אמצעי המדיה שאיתם אפשר להתעדכן בכל מה שחם וחשוב, יש לנו גישה בלתי פוסקת לאינפורמציה שיכולה לעזור לנו בקבלת החלטות ולהתנהל אחרת.

לצד מבזקי חדשות בתחום המדיני-ביטחוני, יש בין השאר כתבות בתחום הצרכנות והכלכלה, ואלה יכולות להיות טורים אישיים הכתובים מנקודת התנסות של הכותבים או כתבות כלליות שנועדו לספק לנו מידע על מחירי מוצרים נדרשים, מדדי הבורסה, מחירי נדלן, כמה עולה לגדל את הילדים בזמן החופשה הגדול וכן הלאה.

באתרים, בעיתונים וגם בטלוויזיה, אפשר להתעדכן לא רק בכל מה שעדכני אלא גם בכתבות ומבזקים שקשורים לעבר, למשל אוצרות שהתגלו במהלך חפירות ארכיאולוגיות, וכמובן עדכוני חדשות על הליכים משפטיים עם עניין לציבור שנמשכים כבר זמן מה ואינם רציפים.

בחירת הפלטפורמה הנכונה

אי אפשר לומר שיש מבזקי חדשות חשובים יותר מאחרים, אך בהחלט אפשר להתווכח על מידת הרלוונטיות של כל אחת מהפלטפורמות שמציעות לנו את אותם מבזקים.

נתחיל עם הטלוויזיה, שעל אף התדירות של עדכוני חדשות עדיין לא מצליחה להיות הכי עדכנית, ובדרך כלל גם אין בה גיוון. לעומתה, העיתונים מביאים את כל מה שחשוב והציבור רוצה לדעת מדי יום ב"מכה" אחת. אם יש לעיתון מסוים גם גרסה אינטרנטית, הוא מצליח לשמור על עדכניות בכל עת.

ואחרון חביב, והכי בולט היום, הוא כמובן האינטרנט שמוצף באתרי חדשות בהם אפשר להתעדכן בכל עת, לקרוא כתבות חדשות וגם לנבור בארכיון כתבות ישנות, כך שניתן להשלים את הפער בקלות רבה.

לסיכום, עדכוני חדשות הם לא מילה גסה. אדרבא, על אף מבזקים מעט לא נעימים עדיין מדובר בנישה שמתאימה לכולנו ונחוצה לכל תושבי העולם.

שתף פוסט זה ברשתות חברתיות:
  • gplus
  • pinterest

אודות המחבר

אייל מזרחי

אייל מזרחי

מנכ"ל שותף בחברת - webclub