על דוד השמש, דוד החשמל ומה שביניהם

חם או קר, על הגג או בין כותלי הבית, בעזרת איתני הטבע או בעזרת חשבון הבנק, ובקיצור – דוד שמש או דוד חשמל? אמנם לשניהם ישנה אותה מטרה, לחמם לכם את המים, בכדי לספק לכם מקלחת חמימה ונעימה או שטיפת כלים מהנה, אך כל אחד בדרכיו, על יתרונותיהם וחסרונותיהם, מנסה לענות על מטרת העל שלו בצורה אחרת. דוד השמש פועל על עיקרון של קליטת אנרגית השמש והמרתה לאנרגית חום שמתרגמת בחימומם של המים. דוד החשמל לעומתו, משתמש באנרגיה חשמל לצורך חימום המים. פתרון חימום נוסף שקיים, הוא דוד משולב של שמש וחשמל, המספק מצד אחד את פונקצית החימום מבוססת קליטת קרני השמש ובמקביל אופציה לחימום המים על ידי חשמל. אז מי מהם עדיף? בשורות הבאות ננסה למנות מעט מיתרונות שני סוגי הדודים (על הסוג המשולב, נדבר מעט לאחר מכן) ולתת תשובה אחת לשאלה, מי מהם עדיף.

קצת על יתרונות כל אחד מהדודים

  • יתרונותיו של דוד השמש – דוד שמש מצטיין ביעילות הכלכלית שלו, שכן קרני השמש עוד לא עולות כסף (אבל חכו, זה כנראה ישתנה כאשר אליל הון כזה או אחר יבין את הפוטנציאל הפיננסי שברכישת השמש) ועל כן, חימום המים באמצעותן, לא עולה כסף גם הוא, פשוטו כמשמעו. בנוסף, השמש שמחממת את המים בדוד במשך כל שעות האור, חוסכת לנו זמן רב כאשר אנחנו מגיעים הביתה אחרי יום ארוך ובסך הכל משתוקקים למקלחת חמה, מנחמת וכמה שיותר במהרה.
  • יתרונותיו של דוד החשמל – אז נכון שדוד החשמל יקפיץ לנו את חשבון החשמל, כאשר נדליקו לזמן ארוך (נכון יותר לחודשי החורף, שכן בקיץ צנרת המים שמתחממת בשל מזג האוויר מספיקה לעיתים לחימום המים הזורמים בה ללא מאמץ), אך המוצר לכשעצמו, יעלה לנו פחות מדוד השמש. דוד חשמל זול יותר גם בהתקנתו לעומת דוד שמש.

שילוב נכון הוא אלמנט מנצח

אז אחרי שפרטנו את יתרונותיו של כל אחד מסוגי הדודים נגיד שיש חלופה שלישית. דיברנו עליה קצת למעלה, אך נזכיר את המוצר הנפלא ושמו הדוד המשולב. הדוד המשולב הוא דוד שמש לכל דבר, אשר מותקן על גג הבית או בניין המגורים ומחוברת לצנרת המים בבית אך בעל פונקצית חימום המים על ידי שימוש בחשמל. כך, תתאפשר לכם גם האופציה להנות מיתרונותיו של דוד החשמל וגם, במידה ולא תקבלו די שמש למקלחת היומית שלכם, תתאפשר לכם גם האופציה לחמם את המים באמצעות הגדלת חשבון החשמל. כמובן שהשילוב בין השניים הוא האופציה העדיפה, והיא התשובה הטובה ביותר שנוכל לתת לשאלה, מי עדיף? דוד השמש או דוד החשמל.

שתף פוסט זה ברשתות חברתיות:
  • gplus
  • pinterest

אודות המחבר

אייל מזרחי

אייל מזרחי

מנכ"ל שותף בחברת - webclub