קיימות כל מיני דרכים שבאמצעותן אנו יכולים להכין את עצמנו לריאיון עבודה שיכול פעמים רבות להיות דבר מלחיץ, מותח ולא תמיד פשוט עבור רבים מאיתנו. בין אם מדובר במשרה הראשונה הרצינית שלכם שתבנה את המסלול הקרייריסטי העתידי ובין אם כבר הייתם בסיטואציה דומה, תהליך הכולל הכנה לריאיון עבודה יכול מאוד לעזור לכם גם בהיבט של לבוא מוכנים: שפת גוף, עברית נכונה, איך לדבר, איך להתמודד עם לחץ וגם מבחינה של לבוא מוכנים ולענות בצורה הטובה ביותר לשאלות ששואלים אתכם. מחקרים מראים: אנשים שמתכוננים כמו שצריך לריאיון עבודה מעלים את הסיכויים שלהם בעד – 40% להתקבל למשרה. אז איך ניתן להתכונן לריאיון עבודה? אולג'ובס מציעים מספר תשובות?

 

ובכן יש כמה דרכים בכמה מישורים…

  1. על פי סוג המקצוע- אחת הדרכים הטובות ביותר הינה לנסות ולהבין אילו שאלות שואלים שואלים בהתאם למשרה אליה אתם מועמדים. אם אתם מכירים מישהו שעובד בחברה שאליה זימנו אתכם לריאיון, עובד בתפקיד דומה או זהה לשלכם בחברה אחרת תוכלו לנסות ולשאול אותו אילו שאלות הוא נשאל וכך להתכונן בהתאמה. גם באינטרנט יש מאגרי שאלות רבים חלקם חינמיים וחלקם בתשלום על פיהם ניתן להתכונן ולבנות את התשובות מראש. לכל משרה שואלים שאלות שונות שכן כל תפקיד דורש דרישות אחרות. לצורך הדוגמא אם אתם מועמדים לתפקיד שיווקי ניהולי בחברת הייטק לא ישאלו אתכם שאלות מעולם הרפואה ולכן עליכם לבוא מוכנים בהתאם לסוג השאלות שעומדים לשאול אתכם.
  2. שפת גוף- אחד הדברים הכי חשובים שעליכם לעבוד עליו הוא שפת הגוף שלכם. מראיינים קולטים סימני לחץ, חוסר בטחון ואלו כמובן דברים שמשפיעים על ההחלטה. משחק בשיער, אכילת ציפורניים, חוסר שקט ברגליים או בידיים, אי הסתכלות במבט ישיר בעיניים – אלו ועוד מעידים על חוסר בטחון וחוסר שקט. עליכם להכין את עצמכם לריאיון, ללמוד לשבת בנחת, לנשום לפני הריאיון נשימות עמוקות ולבוא כמה שיותר רגועים.
  3. מענה מדויק- מראיינים לא אוהבים פלספנים ולכן עליכם יהיה לענות בצורה מדויקת, קורקטית ולא מתפלספת על השאלות ששואלים אתכם, בלי התחכמויות וכמה שיותר בצניעות. הימנעו מלפאר את עצמכם ולנסות להרשים את המראיין, התוצאה עלולה להיות הפוכה. אין זה אומר לא להציג את היתרונות והיכולות שלכם, רק צריך ללמוד איך לעשות זאת.

 

אז איך עושים את זה?

למעשה היום יש מדריכים מקצועיים באתר של אולג'ובס שיכולים ללוות אתכם בתהליך וכך לשפר את הסיכויים שלכם להתקבל למשרה.

שתף פוסט זה ברשתות חברתיות:
  • gplus
  • pinterest

אודות המחבר

אליחי רובין

אליחי רובין

מנכ"ל חברת קידום כהלכה