סתימה בצנרת הבית / המשרד היא בעיה שכיחה הפוקדת כל מבנה לפחות פעם אחת. הדבר יכול לקרות בשירותים, במקלחת ובכיורים בבית ובמשרד.

מומלץ לא לנסות לטפל בבעיה בעצמנו, כדי לא לגרום לנזק גדול אף יותר מהקיים. יש להזעיק אינסטלאטור מקצועי ומנוסה שיידע איך לטפל בבעיה במהירות וביעילות יתירה.

פתיחת סתימות הינה עסק למקצוענים; אם ננסה לטפל בה בעצמנו אנו עלולים לגרום להצפת המבנה ולנזק בלתי הפיך לרכוש, כגון מכשירים חשמליים ואלקטרוניים הנמצאים במבנה.

תיקון סתימה

יש חשיבות רבה מאוד למהירות בה קוראים לאיש מקצוע ברגע שמגלים סתימה בצנרת. רצוי לקרוא לאינסטלאטור באופן מיידי ולהציג בפניו את הבעיה, על מנת שיבצע עבורנו פתיחת סתימות בצנרת. סתימה נגרמת כתוצאה מהגעת חומרים שאינם מתכלים, חלקי מזון או שיער, שהגיעו לצינורות, האטו את זרם המים ואז גרמו לסתימה באופן הרמטי.

במקרים קשים בהם שורשים הם אלה החוסמים את מערכת הביוב – יש צורך במשאית מיוחדת המיועדת לשאיבה ולניקוי, הנקראת גם "ביובית". מדובר כאמור במשאית לצרכי פתיחת סתימות, הנושאת על גבה ציוד כבד ורב ערך, השואב בצורה של ואקום את השורשים והחומרים הסותמים את מערכת הביוב, מחליף את המים ומנקה כליל את הצנרת, כדי למנוע ריח רע וסכנות בריאותיות.

סתימה בצנרת, כשהיא כבר בתהליך, היא כבר מצב נתון שיש לטפל בו. אך יש דרכים שונות שכדאי לשלב אותן יחד על מנת למנוע מצב של סתימות כאלה בעתיד.

הנה כמה טיפים למניעת הישנות של סתימה בצנרת:

1. אל תזרקו חומרים שאינם מתכלים לאסלה ולכיור; זה הגורם המרכזי לסתימות צנרת בבתים פרטיים ובבנייני מגורים. הכוונה היא לתחבושות היגייניות, מטליות לחות, קיסמי שיניים, שאריות מזון וכו'.

2. ציידו את הכיור ובורות הניקוז בבית ברשתות המסננות חומרים קשים, כדי לא ליצור מצב בו חומרים אלה יגיעו למערכת הביוב.

3. לפני הכנסת בגדים למכונת הכביסה, רוקנו את הכיסים מכל הניירות, הפתקים והחפצים הקטנטנים שאולי נשארו בטעות במכנסיים או בחולצות, כדי למנוע הגעה שלהם לצנרת לאחר תהליך הכביסה.

4.שימו לב מפעם לפעם למהירות בה המים מתנקזים מהכיור לבור הניקוז שלו; ככל שהמים בכיור מתנקזים מהר יותר, זהו מדד די טוב לכך שהמצב תקין.

בבניינים משותפים, ישנם אף מקומות המפעילים סנקציות על דיירים מסוימים, אם מגלים כי הסתימה בבניין הגיעה מדירתם. רבים המקרים בהם מטילים את אחריות התיקון על הדייר שדירתו היא המקור לסתימה בביוב המשותף, לכן שמרו על מודעות בנושא.

שתף פוסט זה ברשתות חברתיות:
  • gplus
  • pinterest

אודות המחבר

אייל מזרחי

אייל מזרחי

מנכ"ל שותף בחברת - webclub