שיפוצים מתחלקים בגדול לשני סוגים ויש להתייחס אליהם אחרת בשל כך. יש שיפוץ בניינים מבפנים ויש שיפוץ בניין חיצוני. במקרים חיצוניים השיפוץ מורכב יותר ברהבה, במיוחד אם מדובר בבניין משותף או בבניין ציבורי. מלבד העבודה עצמה, יש לשים לב כל הזמן שאין מפריעים לשכנים ולאנשים שעובדים בבניין, ויש לבצע הכל בזהירות בצורה בטוחה כדי שלא ייפגעו אנשים. למרבה הצער, לא תמיד אפשר להפריד את העבודות מהשגרה ולמנוע כניסה לבניין בזמן השיפוץ, ולכן העבודות חייבות להיעשות תוך כדי שמירה על שגרת חיים ככל האפשר. במקרים כאלה, מומלץ מאוד להקפיד על בטיחות ולדרוש מהקבלנים לשמור על בטיחות האנשים ולהציג ולהציב כל אמצעי זהירות שמיועד לכך.

מהו שיפוץ בניין חיצוני?

שיפוץ הבניין מבחוץ נעשה לכמה מטרות, כשהן יכולות להיות למען שיפור חזות הבניין ושיפור המראה שלו, במיוחד אם עברו שנים רבות או שיש בו אלמנטים שראויים להתחדש מדי פעם. זה יכול להיות גם למטרת תוספות בנייה במיוחד כאשר מדובר בתכניות הבנייה בסגנון תמ"א 38, שבהן מוסיפים למבנים מרפסות, ממ"דים ועוד. זה יכול להיות למען שיפור השטחים הציבוריים המשותפים, כאשר מוסיפים חניון מסודר, מסדרים חצר ובונים בה מתקנים או כאשר מוסיפים מתקנים כמו מאגרים מים, מעלית ופיר מעלית ועוד. בכל מקרה, גם בשיפוצים אלה הבטיחות קודמת לכל, גם של הדיירים ואורחיהם וגם של העובדים.

הפיגומים והעבודות

במהלך שיפוץ בניין חיצוני מוקמים בדרך כלל פיגומים או שמניחים גדרות כדי למנוע התקרבות של ילדים ואנשים למקומות המסוימים יש להישמע להוראות הבטיחות ולהימנע מקרבה לאזורי הבנייה ובמיוחד בזמן שעושים עבודות עם ציוד כבד, כדי שהעובדים יוכלו לעשות את השיפוץ מבלי שיפריעו להם. הגישה לכל אזורי השיפוץ חייבת להיות מלאה רק לעובדים, ולכן כאשר אתם שוכרים קבלני שיפוץ לבנייה ודאו אתם שהם יכולים לעבוד תוך כדי כך שהחיים נמשכים במקביל לעבודות. הרי לא כל אחד יכול לפנות את הבית בזמן כזה.

מה עוד אפשר לשפץ?

שיפוץ הבניין מבחוץ יכול להיות צביעה וניקוי של החיפויים של הבניין, או התזת שפריץ וחומרי איטום שונים נגד לחות. יכולים גם לבנות לכם פיר מעלית עם מעלית חיצונית לנוחיות התושבים. במקרים רבים בונים לכם קומה נוספת שממנה הקבלן מרוויח את הרווח שלו תמורת תוספת חדרים לכם במסגרת התכניות של התחדשות עירונית, ובכל מקרה, אתם אלה שמרוויחים בגדול משיפוץ חיצוני שמשפר את המראה של הבניין ומשביח אותו למקרה שתרצו גם למכור את הנכס שלכם ברווח גדול.

שתף פוסט זה ברשתות חברתיות:
  • gplus
  • pinterest

אודות המחבר

אייל מזרחי

אייל מזרחי

מנכ"ל שותף בחברת - webclub