כולנו רוצים לתת לילד שלנו את הטוב ביותר, להכין אותו לחיים ככל האפשר, שברגע האמת ידע להתמודד עם אתגרים ויקבל את הכלים לכך בכל ההיבטים: ההיבט הפיזי, הרגשי, וגם החברתי. משחק הוא הדרך הטובה ביותר להכין ילד לאתגרים שיעמדו בפניו בהמשך. ממש כמו גורי בעלי חיים המתאמנים באמצעות משחק על האתגרים שיעמידו לפניהם החיים, כך גם עבור ילדינו משחק הוא אימון לחיים. מתקני משחקים הם בעלי השפעה רבה על הילד ויש להם חלק משמעותי בחישולו.

הכל תוך כדי תנועה

משחק במתקנים השונים הנמצאים בגני משחקים ובימינו ניתנים להתקנה גם בבית הוא קודם כל משחק בתנועה. העבודה על המוטוריקה הגסה של הלד: טיפוס, הליכה, ריצה, זחילה ועוד באמצעות מתקני משחקים שונים: סולמות, נדנדות, מגלשות או מתקני תליה היא חיונית. אמנם מוטוריקה מתפתחת עם השנים אך המשחק במתקנים מסייע עוד לתיאום בין חלקי הגוף השונים, לשיווי משקל ויציבות ובאופן כללי להשתלבות הילד במרחב.

משחקי חשיבה לילדים

ללמוד על עצמי ועל מי שסביבי

מתקני משחקים מאפשרים לילד ללמוד על עצמו ולהתפתח מבחינה רגשית. הוא לומד מיהו, במה הוא טוב יותר או פחות, כיצד להתמודד עם אתגרים, כיצד להתגבר על פחדים וגם לומד לקבל את חולשותיו, לא לבצע דברים שממש אין הוא רוצה לעשות ולהבין שה בסדר ולא כישלון מבחינתו. מבחינה חברתית, במיוחד אם מדובר בגן שעשועים, לומד הילד שיעורים ראשונים בהתמודדות חברתית: כיצד להתמודד עם ילדים גדולים ממנו, ללמוד לציית לחוקים כמו עמידה בתור בדרך למתקן, הילד מקבל מודלים לחיקוי ולומד דברים שונים מילדים אחרים. בנוסף לומד הילד לקבל את האחר, לעזור, לחכות בסבלנות ועוד שיעורים חברתיים אחרים.

מתקנים בחצר הבית- שהכיף יהפוך לזמין בכל רגע

אמנם במתקנים הנמצאים בחצר הבית הילד משחק רק עם מי שברצונו לשחק והדבר נמצא בשליטתו באופן גבוה יחסית (מבד כשלאחיו הגדול באים חברים…), אך כמובן שלמתקנים שבחצר ישנם שפע של יתרונות: הילד יכול להתאמן ולשחק בכל רגע שירצה, כאן המתקנים עומדים לרשותו כך שהמשחק בהם יכול להיות אפקטיבי ועשיר יותר. בנוסף, הם חוסכים התארגנות והליכה לגן השעשועים שאינה תמיד נוחה לכל בני הבית. יתרון נוסף שגם המבוגרים מרוויחים ממנו הוא הוספת אסתטיקה ועניין לגינה. מתקנים הנבנים בחצר הבית מספקים חוויה נפלאה של בניה, עבודה, הליכה לקראת מטרה שבסופה יהיה המתקן בנוי ויצירת דבר בכוחות משותפים של המשפחה כולה.

שתף פוסט זה ברשתות חברתיות:
  • gplus
  • pinterest

אודות המחבר

אייל מזרחי

אייל מזרחי

מנכ"ל שותף בחברת - webclub