למי מאתנו אין מכונת פסטה, הא? מה לא ככה? אה… לא? אוקיי רגע. אז כאילו מה שאתם באים להגיד לי זה שיש אנשים שעוד הולכים לסופר וקונים פסטה יבשה לבישול בשקיות סגורות? מעניין. מעניין מאוד. מתארת לעצמי שהפסקה הקצרה הזאת כבר הספיקה לעורר בכם מספר רגשות, כשאחד מהם כרוך בצורך עז לשלוף מקלות ממקומות מסוימים. או בקצרה – פלצנות זה דבר די מרגיז. מסכימה. מכירים את אלה שגם את הקוסקוס מכינים לבד? כמו סבתא? אז שלא תבינו לא נכון, חלילה, אין לי דבר וחצי דבר נגד אותם אנשים מדהימים הצפים בניחותא במרכז אוקיינוס אדיר של זמן פנוי, בכלל לא! אני מאוד שמחה בשבילם. אבל חייבת להודות על האמת, באופן אישי לפחות, כשיש לי זמן פנוי אני מעדיפה לצפות בדוקטור הו או לשרוץ בים או סתם לישון, מאשר נגיד ליטול חומרי גלם ולייצר בעמל כפיי משהו שנראה ונטעם בדיוק אותו דבר גם כשבא במוכן שקית וכל מה שצריך לעשות זה לשפוך עליו מים רותחי ולחכות קצת.

 

מסכימה שזה לא תמיד נכון. יש דברים שבהחלט כדאי ואפילו כיף וחוויתי לחלוטין להכין לבד בבית. לא שוללת בכלל! קוסקוס, לטעמי וכנצר לשושלת מרוקאית בכל ענף ועלה בשושלת ומכל הצדדים – הוא לא אחד מהם. קנו שקית, שפעו מים רותחים, תאכלו, תהנו. אותו דבר. נשבעת. יכולה באמת לזרום עם זה שההכנה עצמה נוסטלגית ומזכירה את בית סבתא ואם זה כיף לכם ומרגש וזו הסיבה, לכו על זה בכל הכוח. עם מכונת פסטה חייבת להודות שזה אחרת. אפשר לשחק עם הבצקים בבית, לגוון בסוגי בקמחים, להתנסות, להוסיף תבלינים מוזרים. ובכלל, יש משהו מרגש בלהכין פסטה לבד בבית. אולי זה סתם נדמה לי ואין הבדל בכלל בין זה לבין להכין קוסקוס והכל רק עניין של השקפה ושכנים ודשאים ירוקים יותר ופחות.

 

אקזוטי תמיד מושך אותנו יותר. את רובנו, יותר נכון. יותר קוסם לי לחשוב על עצמי בסינר לבן, שיער מרושל ומטבח מקומח, כשמחוץ לחלון נופים ירוקים של ארץ הפסטה. לא שאני חושבת שכשקונים מכונת פסטה מקבלים כרטיס טיסה כיוון אחד לאיטליה אבל תנו לי להפליג קצת בדמיון מה אכפת לכם. יש בפסטה משהו רומנטי, בכלל באיטליה. לא סתם היפהפייה והיחפן מתאהבים על בסיס אכילה משותפת של פסטה באחת הסצנות היותר מפורסמות בתולדות הקולנוע. ואם אני מרחיקה לכת ומדמיינת את אהובי מכין לי פסטה – אבל לא סתם הולך לסופר לקנות שקית, שופך לסיר ומכין רוטב – אלא עומד במטבח, עם סינר לבן ועקבות קמח על האף, ובכן, זה די שובה לב. תודו.

 

עם זאת, מכונת פסטה זה ללא ספק למתקדמים או לפחות לאנשים שממש אוהבים פסטה ומעריכים את התרבות סביבה ויש להם את הזמן ללמוד ולהשקיע ולדייק בזה. ואחרי זה, עוד נשאר להצליח באחד הדברים החשובים לא פחות במנה, הרוטב. וזו כבר תורה שלמה לטור אחר.

שתף פוסט זה ברשתות חברתיות:
  • gplus
  • pinterest

אודות המחבר

אליחי רובין

אליחי רובין

מנכ"ל חברת קידום כהלכה