אז איך אמרנו שהולך השיר? בראש השנה, בראש השנה, פרחה שושנה אצלי בגינה, ואני מוסיפה שפרחו גם כמה שערות לבנות חדשות על הראש שלי כי השנה אני מארחת ואם להודות על האמת, אני לא ממש יודעת מאיפה להתחיל אפילו. כלומר יש ספר מתכונים לראש השנה, כמו שיש להרבה מאד אנשים וגם לא חסרים מתכונים לראש השנה אצל דוקטור גוגל, אבל העניין הוא, שהשנה אני מארחת את כל סוגי האורחים שיש על הספקטרום בערך: אחד טבעוני, אחת שנמנעת מגלוטן וסוכר, שלושה קרניסטים, שני 'חצימחונים' וכולם בדיאטה. חבל שהם לא החליטו להיות פראנים (זה מעניין. תגגלו).

 

בכל אופן, זה לוקח את אתגר המתכונים לראש השנה כמה דרגות מאתגרות קדימה, מעבר לזה שאני פשוט מקווה שהארוחה תעבור בשלום ולא תסתיים כשדה קטל או גרוע מכך – כערב מייגע של דיונים וויכוחים אל האינסוף וחזרה. בכל מקרה, עוד לפני כל זה ועוד לפני שיודעים את מי מארחים ונכנסים לקלחת הרותחת הזו, יש כמה דברים שחשוב מאוד כשמחליטים (או נדרשים) לארח. הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא: לנשום. לנשום ולהרגע. זה אמנם עלול להלחיץ מאוד והראש מרגיש כמו ספוג שמרוב שמלא במים, הוא מטפטף פיסות מידע חשובות, בכל פעם משהו אחר. ואז, אם זוכרים לקנות נתח בשק מספר 5 וקמח תירס ומנג'טים בינוניים, כל החלקים שאמורים להזכיר לכם לכבס את המפה לחג, לנקות שירותים ולקנות קרם קוקוס לגלידה הטבעונית – הופ נזלו והלכו לעולם שכולו טוב. ולפעמים גם רשימות לא עוזרות, כי צריך לזכור כדי לכתוב.

 

אז להרגע זה חשוב מאוד, כבר אמרנו, בשלב הבא, תעשו תכנית מסודרת של כל מה שאתם צריכים ומה נדרש מכם בהתאם למגבלות. מי הם האורחים ואיזה מנות יכולות להתאים לו, מי יכול לאכול מה ומי נמנע, ובשקלול הסופי, אם יש לכל אחד מן האורחים לפחות 3 או 4 מנות/סלטים שהוא יכול לטעום מהם. אחרי כל השקלולים הללו, בחרו את המנות הכי מתאימות כמובן מכל מה שעלה ואם תרצו, תוכלו להוסיף עליהן כראות עיניכם. את אותו הדבר ניתן לעשות עם מנות בסיסיות או אפילו רכיבים, ומהשקלול הסופי להרכיב מתכונים חגיגיים ומגוונים הראויים להיות מוגשים בראש השנה.

 

בנוסף, במצב של אורחים מגוונים עם מגבלות שונות, סלטים מעניינים זה תמיד פתרון נהדר. אפשר לגוון איתם מאוד וניתן למצוא מתכונים רבים של סלטים לראש השנה ואיתם גם לשחק, אם אתם טובים בזה. אם לא, צייתו למתכון, ככל הנראה זו תהיה הבחירה הבטוחה והאחראית כלפי הסובבים והמסובין. בשורה התחתונה לגבי סלטים, כמעט תמיד הם מורכבים מרכיבים שכולם אוכלים וגם אם לא לרוב ניתנים להחלפה די בקלות, הם משביעים וכיפיים. אם בנוסף אליהם יש עוד 2-3 מנות עיקריות שכל אחד יכול לבחור מתוכן מה שמתאים לו, מה טוב.

 

וטיפ אחרון – תפוחי אדמה. נראה לי שלא צריך להכביר במילים. אפשר לעשות מהם מגוון גדול של מנות, הם כמעט תמיד טעימים ומאוד קשה לפשל איתם, וזה די נדיר שמישהו יסרב או לא יוכל לאכול מהם. בהצלחה.

שתף פוסט זה ברשתות חברתיות:
  • gplus
  • pinterest

אודות המחבר

אליחי רובין

אליחי רובין

מנכ"ל חברת קידום כהלכה