קרע בשריר התאומים הוא עניין שכיח בקרב כל מי שעושה פעילות גופנית, והוא מביא איתו כאבים ודלקות בחלק האחורי של הרגל, באזור שמתחת למפרק הברך. הנה כמה מילים על התסמינים ועל הטיפול בבעיה.

כל מי שעושה פעילות גופנית צריך להישמע להוראות והכללים עבור כל תרגיל כדי למנוע כמה שניתן פציעות. לעתים, על אף הידע הנרחב באימון גופני, נגרמות בעיות, ביניהן כאבים ודלקת מתחת למפרק הברך, באזור האחורי של הרגל. דבר שכזה עשוי להיגרם בעקבות קרע בשריר התאומים שנמצא בחלק זה של הרגל, ואם לא מטפלים בבעיה בהקדם ובאופן הנכון, היא עלולה לחזור עוד מספר פעמים ולמעשה להפוך לבעיה כרונית.

אחד המאפיינים הבולטים של קרע בשריר התאומים הוא הפתאומיות שבה הכאב מגיע. רגע אחד, המתאמן יכול להרגיש חזק ואנרגטי ולבצע את הפעילות הגופנית כהרגלו, ורגע אחר כך הוא עלול להרגיש כאב חד בחלק האחורי של הרגל מתחת לברך.

המצב המתואר לעיל נפוץ בעיקר בקרב שחקני טניס, ועל כן פעמים רבות מכנים את הבעיה כ"רגל טניס". אבל, הפציעה יכולה להתרחש בקרב כל מי שעוסק בספורט, ובפרט בקרב מי שהאימון שלו כולל הרבה ריצות. בדרך כלל, הפציעה היא תוצאה של אימון פיזי מעל ומעבר ליכולותיו הפיזיות של המתאמן, כלומר הוא מותח את גבולותיו ועל כן נמצא בסיכון. אך אל תטעו, הקרע עלול להתרחש גם בגופם של אלו שעושים ספורט לעתים רחוקות.

הרמת משקולות

התסמינים של קרע בשריר התאומים

הסימפטום העיקרי של הקרע הוא כאב חד ברגל. כמו כן, הכאב בשריר עשוי להיות מוקרן לברך ולקרסול. וכמובן, יישמע רעש של קריעה. אחוז מסוים מדווח על מידה של נוקשות בשריר כמה ימים לפני שהפציעה מתרחשת.

הקרע בשריר מלווה בעווית שרירית וקושי לדרוך על הרגל. לאחר שעות או מספר ימים, הפציעה תלווה גם בבצקת ועל פני השטח אפשר יהיה לראות שטף דם, שמעיד על קרע בשריר, והוא ייעלם כעבור מספר ימים.

הטיפול בפציעה

קרע בשריר התאומים מצריך טיפול שבבסיסו הוא פשוט מאוד. לפני הכל, הרגל צריכה לנוח (רצוי שהרגל תהיה באוויר), והמנוחה צריכה לכלול גם שימוש בקרח וחבישה. בדרך כלל, תלוי בחומרת הפציעה, השריר מתאחה במהלך מספר ימים, אבל הוא יהיה קצר ונוקשה יותר בשל הרקמה הצלקתית שנותרה.

בגלל הנוקשות של השריר לאחר הפציעה, חשוב לקבל את טיפול השיקום הטוב ביותר בכדי למנוע פציעה חוזרת.

טיפול במרפאה כולל מכשירים חשמליים שמטרתם היא לזרז את תהליך האיחוי של השריר, ובמקביל מבצעים הארכה של השריר וחיזוק שלו. התחלת הטיפול בשלב מוקדם יותר תאפשר לקצר את זמן הטיפול והמטופל יוכל לחזור לשגרה מהר יותר.

שתף פוסט זה ברשתות חברתיות:
  • gplus
  • pinterest

אודות המחבר

אייל מזרחי

אייל מזרחי

מנכ"ל שותף בחברת - webclub