מה זה מדיטציה בכלל? ומדוע אנשים רבים עושים אותה מדי יום, ולמה היא תורמת? המדיטציה התפתחה במסורת הבודהיסטית שהיא מסורת עתיקה. מדיטציה היא כלי עתיק שמרכז את האדם שעושה אותה ומאפשר לו להיות ער לכל מה שמרחש בחוויה שלו ברגע הנוכחי. מדיטציה מאפשרת בחינה של החוויה וראייה ניטרלית של המצב על כל גווניו, ניתן להכיל הרבה יותר טוב מצבים מסוימים לאחר מדיטציה ולהגיב לסיטואציות בדרכים מושכלות ומיטביות הרבה יותר לאחר שעושים מדיטציה.

אנשים רבים בימינו מחפשים את הדרכים האלטרנטיביות להירגע ולהגיע למצב של רפיון, הן של הגוף והן של המחשבה ללא תרופות וללא עזרים כימיים. מדיטציה היא לחלוטין משהו טבעי ועל מנת לדעת לעשות אותה כמו שצריך, יש צורך ללמדה. בקורס מצוין ומקצועי בקמפוס ברושים, ניתן ללמוד את המדיטציה הבודהיסטית ולהכניס הרבה שקט לחיים.

סגולותיה של המדיטציה               

מדיטציה בכוחה לסייע לכל אחד, היא מעניקה אפשרות לכל אדם באשר הוא, דפוס התנהגותי שמסב להו סבל ומצליח לשנות אותו, כמו כן היא מרחיבה את היכולת לשאת את סבל, כאב, תסכול ומצבים לא ברורים. מדיטציה מצליחה להטעין כל מי שעושה אותה, גם בחיי היומיום, בערות ובהרבה אנרגיה חדשה. היא מגדילה את מרחב הסבלנות, הנדיבות ואת החמלה וגם תורמת בריאותית רבות.

היום המדיטציה מאוד מוכרת בגלל הגישה הפסיכולוגית המוכרת – קשב. היא נטמעה בהרבה תחומים בחיים שלנו, כמו טיפולים נפשיים, בספורט ברפואה בחינוך ועוד. גישת המיינדפולנס מבוססת על מחקרים קליניים ומסייעת להתמודד עם קושי נפשי וגופני רב כמו סטרס חרדה ודכאון, כמו כן, היא מסייעת במכאובים גופניים או במצבים של קשיי אכילה ועוד.

מה לומדים בקורס מדיטציה בקמפוס הברושים?              

 קמפוס ברושים נחשב היום לאחד המקומות הנחשבים והאיכותיים ביותר בישראל ללימודי רפואה משלימה. בברושים יש מגוון של קורסים וגם לימודיים רב שנתיים שמתפרשים על כמה שנים. כל תחומי הלימוד מטרתם להעניק מרפא אלטרנטיבי ובריא לאוכלוסייה בעזרת מגע, צמחי מרפא צמחי באך ועוד. מדיטציה היא גם דרך שניתן ללמוד אותה והיא מאפשרת לכל אחד להגיע לשלווה יומיומית ולהכיל כל שינוי בחיים בצורה טובה יותר.

בקורס מדיטציה בודהיסטית יתורגלו מגוון סוגים עיקריים של המדיטציה, כמו לדוגמא: מדיטציית קשב פתוח, מדיטציה שהיא מתמקדת בריכוז, מדיטציה אנליטית או מדיטציה באמצעות הדמיון, מדיטציית חמלה ועוד. את המדיטציה יתרגלו המטפלים בשילוב של הבט פסיכולוגי, כל זה יכול לתרום להתפתחות האישית  וגם המקצועית של המטפל ויהוו אביזרי ליווי מושלמים בהמשך עבודתו.

שתף פוסט זה ברשתות חברתיות:
  • gplus
  • pinterest

אודות המחבר

אליחי רובין

אליחי רובין

מנכ"ל חברת קידום כהלכה