קהילת שומרי המסורת ובני האוכלוסייה הדתית בישראל נהנים גם כן לצאת לטיולים ברחבי העולם, טיולים למרוקו בעבור שומרי מסורת דורשים הערכות לוגיסטית מתאימה. יהודי שומר מסורת זקוק לבתי מלון שמאפשרים שמירה על שבת קודש ומועדים, גישה לבתי כנסת יהודים במקום והסדרים של אוכל כשר.

קבוצות מיוחדות של מטיילים שומרי מסורת יוצאות בכל שנה אל מרוקו, המדריכים המנוסים מכירים את האזור ומתכננים את המסלול בהתאם. ארוחות מסורתיות וכשרות יוכלו המטיילים למצוא בקהילה היהודית במרוקו, בשאר הימים תדאג הקבוצה להביא עמה מארזים של אוכל כשר מהארץ.

תמונת נוף מהרי ממרוקו

עסקים מומלצים

לקבלת הצעת מחיר לטיול מומלץ במרוקו, כנסו לאתר של שגיא טורס טיולים מאורגנים למרוקו.

הקהילה היהודית במרוקו שומרת על אורח חיים דתי וכשר מזה אלפי שנים, בכל טיול למרוקו כדאי להגיע אל מרכזי הקהילה ולהתרשם מבתי הכנסת והמנהגים המקומיים.

האוכל המסורתי במסעדות הוא חוויה קולינריות מיוחדת בפני עצמה, בתפריט תוכלו למצוא מנות של קוסקוס, בשרים ושאר תבשילים מקומיים וריחניים.

במסעדות הקטנות והמשפחתיות מכינים בכל יום מנות משתנות, האוכל מוגש בנדיבות ללא תפריט. חובבי האוכל המרוקאי בישראל יזכו לתענוג יוצא דופן, התבלינים המקומיים ושיטות הבישול האותנטיות יהפכו כל לחם מרוקאי פשוט למעדן.

יהדות מרוקו

בכל קבוצת מטיילים למרוקו אפשר למצוא נוכחות מרשימה של יוצאי העדה, יהדות מרוקו הביאה עמה לישראל תרבות עשירה ושפע מנהגים מיוחדים. מרכזי היהדות הגדולים בעיירות הקטנות ובערים הגדולות איבדו עם עזיבת היהודים את זהותם הדתית.

בתי הכנסת העתיקים נשמרו רק באזורים בהם חיה קהילה יהודית פעילה שמתחזקת את המקום. בין המנהגים המיוחדים שיוכלו המטיילים במרוקו לראות במקום נציין את טקס החינה המסורתי, טקסי האירוסין והחתונה, חגיגות המימונה בסוף חג הפסח, שירים מיוחדים בטקס קבלת השבת והכנסת אורחים מזמינה ונדיבה.

הכנות אחרונות לקראת הטיול

טיולים מאורגנים למרוקו מאפשרים יציאה לטיול בראש שקט, אין כל צורך לדאוג להשכרת רכב, בניית המסלול או הזמנת בתי המלון. פרטי הלבוש המומלצים יהיו שילוב של בגדים קלים לשעות החמות עם בגדים חמים יותר לשעות הערב הקרירות.

טיולים למרוקו כמו כל טיול אחד מחייבים בהוצאת פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל, אריזת תרופות קבועות, זוג נוסף של משקפי ראיה, נעלי הליכה נוחות ומוצרי מזון שאפשר לשמור ללא חשש.

מטיילים שטיילו בעבר במרוקו ממליצים לשומרי המסורת לארוז מזלג חשמלי להרתחת מים, אבקות של מרק עוף, ערכה של קפה ותה, נקניקים יבשים, עוגיות וכלים חד פעמיים. את המקום של האוכל במזוודה יתפסו בדרך חזרה פריטי לבוש מיוחדים, תכשיטים ומזכרות שנרכשו בשווקים המקומיים.

לא ניתן לסיים כהלכה טיולים למרוקו ללא רכישת מזכרות מיוחדות לכל בני המשפחה בשווקים הצבעוניים, עם התמקחות קלה על המחיר תוכלו לקבל הנחות משמעותיות.

שתף פוסט זה ברשתות חברתיות:
  • gplus
  • pinterest

אודות המחבר

אלישע נתליפוב

אלישע נתליפוב

מנכ"ל חברת OneTech, מומחה לבניית אתרים ומערכות ניהול תוכן לאתרי תדמית, חנויות וירטואליות ומסחר אלקטרוני מתקדם. בעל ידע וניסיון עשיר בתחום קידום אתרים אורגני בגוגל SEO.